Local Council Councillors Contact Details

Council Name Position Ward Email
Ashburton District Neil Brown Mayor At Large [email protected]
Ashburton District Liz McMillian Deputy Mayor Western Ward [email protected]
Ashburton District Leen Braam Councillor Ashburton Ward [email protected]
Ashburton District John Falloon Councillor Ashburton Ward [email protected]
Ashburton District Rodger Letham Councillor Western Ward [email protected]
Ashburton District Lynette Lovett Councillor Eastern Ward [email protected]
Ashburton District Angus McKay Councillor Ashburton Ward [email protected]
Ashburton District Diane Rawlinson Councillor Ashburton Ward [email protected]
Ashburton District Stuart Wilson Councillor Eastern Ward [email protected]
Ashburton District Carolyn Cameron Councillor Ashburton Ward [email protected]
Auckland Desley Simpson Councillor Ōrākei Ward [email protected]
Auckland Richard Hills Councillor North Shore Ward [email protected]
Auckland Chris Darby Councillor North Shore Ward [email protected]
Auckland Josephine Bartley Councillor Maungakiekie-Tāmaki Ward [email protected]
Auckland Daniel Newman Councillor Manurewa-Papakura Ward [email protected]
Auckland Angela Dalton Councillor Manurewa-Papakura Ward [email protected]
Auckland Phil Goff Mayor At Large [email protected]
Auckland Efeso Collins Councillor Manukau Ward [email protected]
Auckland Alf Filipaina Councillor Manukau Ward [email protected]
Auckland Paul Young Councillor Howick Ward [email protected]
Auckland Sharon Stewart Councillor Howick Ward [email protected]
Auckland Bill Cashmore Deputy Mayor Franklin Ward [email protected]
Auckland Tracey Mulholland Councillor Whau Ward [email protected]
Auckland Christine Fletcher Councillor ​Albert-Eden-Puketāpapa Ward [email protected]
Auckland Pippa Coom Councillor Waitematā and Gulf Ward [email protected]
Auckland Cathy Casey Councillor ​Albert-Eden-Puketāpapa Ward [email protected]
Auckland Linda Cooper Councillor Waitākere Ward [email protected]
Auckland Wayne Walker Councillor Albany Ward [email protected]
Auckland Shane Henderson Councillor Waitākere Ward [email protected]
Auckland John Watson Councillor Albany Ward [email protected]
Auckland Greg Sayers Councillor Rodney Ward [email protected]
Bay Of Plenty Regional Norm Bruning Councillor Western Bay of Plenty General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Stacey Rose Councillor Tauranga General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Stuart Crosby Councillor Tauranga General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Andrew von Dadelszen Councillor Tauranga General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Paula Thompson Councillor Tauranga General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional David Love Councillor Tauranga General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Kevin Winters Councillor Rotorua Regional Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Lyall Thurston Councillor Rotorua Regional Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Doug Leeder Chair Eastern Bay of Plenty General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Bill Clark Councillor Eastern Bay of Plenty General Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Matemoana McDonald Councillor Mauāo Māori Regional Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Toi Kai Rākau Iti Councillor Kōhī Māori Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Te Taru White Councillor Ōkurei Māori Constituency [email protected]
Bay Of Plenty Regional Jane Nees Deputy Chair Western Bay of Plenty General Constituency [email protected]
Buller District Rosalie Sampson Councillor Seddon Ward [email protected]
Buller District Martin Hill Councillor Seddon Ward [email protected]
Buller District Sharon Roche Deputy Mayor Westport Ward [email protected]
Buller District Robyn Nahr Councillor Westport Ward [email protected]
Buller District Joanne Howard Councillor Westport Ward [email protected]
Buller District Grant Weston Councillor Westport Ward [email protected]
Buller District Margaret Montgomery Councillor Westport Ward [email protected]
Buller District Phil Rutherford Councillor Westport Ward [email protected]
Buller District Jamie Cleine Mayor At Large [email protected]
Buller District Dave Hawes Councillor Inangahua Ward [email protected]
Buller District John Bougen Councillor Inangahua Ward [email protected]
Canterbury Regional Vicky Southworth Councillor Christchurch South/Owhanga Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Megan Hands Councillor Christchurch West/Opuna Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Craig Pauling Councillor Christchurch West/Opuna Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Nicole Marshall Councillor Christchurch Central/Ohoko Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Lan Pham Councillor Christchurch Central/Ohoko Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Elizabeth McKenzie Councillor South Canterbury/Otuhituhi Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Jenny Hughey Chair Christchurch North East/Orei Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Peter J Scott Deputy Chair South Canterbury/Otuhituhi Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Claire McKay Councillor North Canterbury/Opukepuke Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Grant Edge Councillor North Canterbury/Opukepuke Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Ian Mackenzie Councillor Mid-Canterbury/Opakihi Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional John Sunckell Councillor Mid-Canterbury/Opakihi Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Tane Apanui Councillor Christchurch North East/Orei Regional Constituency [email protected]
Canterbury Regional Phil Clearwater Councillor Christchurch South/Owhanga Regional Constituency [email protected]
Carterton District Greg Lang Mayor At Large [email protected]
Carterton District Rebecca. Vergunst Deputy Mayor At Large [email protected]
Carterton District Rob Stockley Councillor At Large [email protected]
Carterton District Brian Deller Councillor At Large [email protected]
Carterton District Robyn Cherry-Campbell Councillor At Large [email protected]
Carterton District Steve Cretney Councillor At Large [email protected]
Carterton District Jill Greathead Councillor At Large [email protected]
Carterton District Steffen Bertram Councillor At Large [email protected]
Carterton District Russell Keys Councillor At Large [email protected]
Central Hawke’s Bay District Kelly Annand Deputy Mayor Ruataniwha Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Tim Aitken Councillor Aramoana-Ruahine Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Jerry Greer Councillor Aramoana-Ruahine Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Gerard Minehan Councillor Ruataniwha Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Brent Muggeridge Councillor Aramoana-Ruahine Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Kate Taylor Councillor Aramoana-Ruahine Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Exham Wichman Councillor Ruataniwha Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Pip Burne Councillor Ruataniwha Ward [email protected]
Central Hawke’s Bay District Alex Walker Mayor At Large [email protected]
Central Otago District Nigel Mckinlay Councillor Cromwell Ward [email protected]
Central Otago District Martin McPherson Councillor Vincent Ward [email protected]
Central Otago District Tracey Paterson Councillor Vincent Ward [email protected]
Central Otago District Tim Cadogan Mayor At Large [email protected]
Central Otago District Cheryl Laws Councillor Cromwell Ward [email protected]
Central Otago District Neil Gillespie Deputy Mayor Cromwell Ward [email protected]
Central Otago District Tamah Alley Councillor Vincent Ward [email protected]
Central Otago District Shirley Calvert Councillor Cromwell Ward [email protected]
Central Otago District Lynley Claridge Councillor Vincent Ward [email protected]
Central Otago District Ian Cooney Councillor Vincent Ward [email protected]
Central Otago District Stuart Duncan Councillor Maniototo Ward [email protected]
Central Otago District Stephen Jeffery Councillor Teviot Valley Ward [email protected]
Central Otago District Cheryl Laws Councillor Cromwell Ward [email protected]
Chatham Islands Keri Day Councillor At Large [email protected]
Chatham Islands Richard Joyce Councillor At Large [email protected]
Chatham Islands Jason Seymour Councillor At Large [email protected]
Chatham Islands Monique Croon Mayor At Large [email protected]
Chatham Islands Greg Horler Deputy Mayor At Large  
Chatham Islands Celine Gregory-Hunt Councillor At Large  
Chatham Islands Graeme Hoare Councillor At Large  
Chatham Islands Oscar Nilsson Councillor At Large  
Chatham Islands Amanda Seymour Councillor At Large  
Christchurch City Catherine Chu Councillor Riccarton Ward [email protected]
Christchurch City Melanie Coker Councillor Spreydon Ward [email protected]
Christchurch City Sam MacDonald Councillor Waimairi Ward [email protected]
Christchurch City Andrew Turner Deputy Mayor Banks Peninsula Ward [email protected]
Christchurch City Phil Mauger Councillor Burwood Ward [email protected]
Christchurch City Tim Scandrett Councillor Cashmere Ward [email protected]
Christchurch City Jake McLellan Councillor Central Ward [email protected]
Christchurch City Lianne Dalziel Mayor At Large [email protected]
Christchurch City James Daniels Councillor Coastal Ward [email protected]
Christchurch City James Gough Councillor Fendalton Ward [email protected]
Christchurch City Anne Galloway Councillor Halswell Ward [email protected]
Christchurch City Aaron Keown Councillor Harewood Ward [email protected]
Christchurch City Sara Templeton Councillor Heathcote Ward [email protected]
Christchurch City Jimmy Chen Councillor Hornby Ward [email protected]
Christchurch City Pauline Cotter Councillor Innes Ward [email protected]
Christchurch City Yani Johansson Councillor Linwood Ward [email protected]
Christchurch City Mike Davidson Councillor Papanui Ward [email protected]
Clutha District John Herbert Councillor West Otago Ward [email protected]
Clutha District Bryan Cadogan Mayor At Large [email protected]
Clutha District Wayne Felts Councillor Balclutha Ward [email protected]
Clutha District Alison Ludemann Councillor Balclutha Ward [email protected]
Clutha District Ken Payne Councillor Balclutha Ward [email protected]
Clutha District Carol Sutherland Councillor Balclutha Ward [email protected]
Clutha District Bruce Vollweiler Councillor Bruce Ward [email protected]
Clutha District Gaynor Finch Councillor Bruce Ward [email protected]
Clutha District Selwyn Wilkinson Councillor Bruce Ward [email protected]
Clutha District Dane Catherwood Councillor Catlins Ward [email protected]
Clutha District Jo-Anne Thomson Councillor Clinton Ward [email protected]
Clutha District Stewart Cowie Deputy Mayor Clutha Valley Ward [email protected]
Clutha District Bruce Graham Councillor Kaitangata-Matau Ward [email protected]
Clutha District Mel Foster Councillor Lawrence-Tuapeka Ward [email protected]
Dunedin City Aaron Hawkins Mayor At Large [email protected]
Dunedin City Christine Garey Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Sophie Barker Councillor At Large [email protected]
Dunedin City David Benson-Pope Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Rachel Elder Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Doug Hall Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Carmen Houlahan Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Marie Laufiso Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Chris Staynes Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Mike Lord Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Jim O’Malley Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Jules Radich Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Lee Vandervis Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Steve Walker Councillor At Large [email protected]
Dunedin City Andrew Whiley Councillor At Large [email protected]
Far North District Ann Court Deputy Mayor Bay of Islands-Whangaroa Ward [email protected]
Far North District David Clendon Councillor Bay of Islands-Whangaroa Ward [email protected]
Far North District Rachel Smith Councillor Bay of Islands-Whangaroa Ward [email protected]
Far North District Kelly Stratford Councillor Bay of Islands-Whangaroa Ward [email protected]
Far North District Moko Tepania Councillor Kaikohe-Hokianga Ward [email protected]
Far North District John Vujcich Councillor Kaikohe-Hokianga Ward [email protected]
Far North District Dave Collard Councillor Te Hiku Ward [email protected]
Far North District Felicity Foy Councillor Te Hiku Ward [email protected]
Far North District Mate Radich Councillor Te Hiku Ward [email protected]
Far North District John Carter Mayor At Large [email protected]
Gisborne District Larry Foster Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Debbie Gregory Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Tony Robinson Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Terry Sheldrake Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Pat Seymour Councillor Tawhiti-Uawa Ward [email protected]
Gisborne District Kerry Worsnop Councillor Waipaoa Ward [email protected]
Gisborne District Rehette Stoltz Mayor At Large [email protected]
Gisborne District Josh Wharehinga Deputy Mayor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Meredith Akuhata-Brown Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Bill Burdett Councillor Matakaoa-Waiapu Ward [email protected]
Gisborne District Andy Cranston Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Shannon Dowsing Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Isaac Hughes Councillor Gisborne Ward [email protected]
Gisborne District Sandra Faulkner Councillor Taruheru-Patutahi Ward [email protected]
Gore District Tracy Hicks JP Mayor At Large [email protected]
Gore District Bronwyn Reid Councillor Gore Ward [email protected]
Gore District Cliff Bolger Councillor At Large [email protected]
Gore District Nicky Davis Councillor At Large [email protected]
Gore District Richard McPhail Councillor At Large [email protected]
Gore District Bret Highsted Councillor Gore Ward [email protected]
Gore District Nick Grant Councillor Gore Ward [email protected]
Gore District Glenys Dickson Councillor Gore Ward [email protected]
Gore District Doug Grant Councillor Gore Ward [email protected]
Gore District Neville Phillips Councillor Mataura Ward [email protected]
Gore District John Gardyne Councillor Waikaka Ward [email protected]
Gore District Stewart MacDonell Councillor Waimumu-Kaiwera Ward [email protected]
Grey District Tania Gibson Mayor At Large [email protected]
Grey District Murray Hay Councillor Central Ward [email protected]
Grey District Tim Mora Councillor Central Ward [email protected]
Grey District Patrick McBride Councillor Central Ward [email protected]
Grey District Anton Becker Councillor Eastern Ward [email protected]
Grey District Allan Gibson Deputy Mayor Eastern Ward [email protected]
Grey District Rosemary Green Councillor Northern Ward [email protected]
Grey District Peter Haddock Councillor Southern Ward [email protected]
Grey District Rex MacDonald Councillor Southern Ward [email protected]
Grey District Francois Tumahai Councillor Kaiwhakahaere (Iwi Representative) [email protected]
Hamilton City Maxine Van Oosten Councillor East Ward [email protected]
Hamilton City Margaret Forsyth Councillor East Ward [email protected]
Hamilton City Angela O’Leary Councillor West Ward [email protected]
Hamilton City Martin Gallagher Councillor West Ward [email protected]
Hamilton City Sarah Thomson Councillor West Ward [email protected]
Hamilton City Dave Macpherson Councillor West Ward [email protected]
Hamilton City Ewan Wilson Councillor West Ward [email protected]
Hamilton City Paula Southgate Mayor At Large [email protected]
Hamilton City Geoff Taylor Deputy Mayor At Large [email protected]
Hamilton City Mark Bunting Councillor East Ward [email protected]
Hamilton City Kesh Naidoo-Rauf Councillor East Ward [email protected]
Hamilton City Ryan Hamilton Councillor East Ward [email protected]
Hamilton City Rob Pascoe Councillor East Ward [email protected]
Hastings District Ann Redstone Councillor Heretaunga Ward [email protected]
Hastings District Wendy Schollum Councillor Hastings-Havelock North Ward [email protected]
Hastings District Sophie Siers Councillor Kahuranaki Ward [email protected]
Hastings District Geraldine Travers Councillor Hastings-Havelock North Ward [email protected]
Hastings District Kevin Watkins Councillor Hastings-Havelock North Ward [email protected]
Hastings District Bayden Barber Councillor Hastings-Havelock North Ward [email protected]
Hastings District Sandra Hazlehurt Mayor At Large [email protected]
Hastings District Tania Kerr Deputy Mayor Mohaka Ward [email protected]
Hastings District Alwyn Corban Councillor Heretaunga Ward [email protected]
Hastings District Malcolm Dixon Councillor Hastings-Havelock North Ward [email protected]
Hastings District Damon Harvey Councillor Hastings-Havelock North Ward [email protected]
Hastings District Eileen Lawson Councillor Hastings-Havelock North Ward councillor.[email protected]
Hastings District Simon Nixon Councillor Hastings-Havelock North Ward [email protected]
Hastings District Henare O’keefe Councillor Flaxmere Ward [email protected]
Hastings District Peleti Oli Councillor Flaxmere Ward [email protected]
Hauraki District Brian Gentil Councillor Waihi Ward [email protected]
Hauraki District Sara Howell Councillor Waihi Ward [email protected]
Hauraki District Duncan Smeaton Councillor Waihi Ward [email protected]
Hauraki District Anee-Marie Spicer Councillor Waihi Ward [email protected]
Hauraki District Toby Adams Mayor Paeroa Ward [email protected]
Hauraki District Carole Daley Councillor Paeroa Ward [email protected]
Hauraki District Paul Milner Deputy Mayor Paeroa Ward [email protected]
Hauraki District Jo Tilsley Councillor Paeroa Ward [email protected]
Hauraki District Rino Wilkinson Councillor Paeroa Ward [email protected]
Hauraki District Raymond Broad Councillor Plains Ward [email protected]
Hauraki District Phillip Buckthought Councillor Plains Ward [email protected]
Hauraki District Rodney Garrett Councillor Plains Ward [email protected]
Hauraki District Ross Harris Councillor Plains Ward [email protected]
Hauraki District Paul Anderson Councillor Waihi Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Rex Graham Chair Hastings Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Rick Barker Deputy Chair Hastings Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Craig Foss Councillor Hastings Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Hinewai Ormsby Councillor Hastings Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Neil Kirton Councillor Napier Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Martin Williams Councillor Napier Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Will Foley Councillor Central Hawke's Bay Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Jerf van Beek Councillor Ngaruroro Ward [email protected]
Hawke’s Bay Regional Charles Lambert Councillor Wairoa Ward [email protected]
Horowhenua District David Allan Councillor Kere Kere Ward [email protected]
Horowhenua District Todd Isaacs Councillor Levin Ward [email protected]
Horowhenua District Sam Jennings Councillor Levin Ward [email protected]
Horowhenua District Robert Ketu Councillor Miranui Ward [email protected]
Horowhenua District Bernie Wanden Mayor At Large [email protected]
Horowhenua District Wayne Bishop Councillor Waiopehu Ward [email protected]
Horowhenua District Ross Brannigan Councillor Kere Kere Ward [email protected]rowhenua.govt.nz
Horowhenua District Victoria Kaye-Simmons Councillor Levin Ward [email protected]
Horowhenua District Jo Mason Deputy Mayor Levin Ward [email protected]
Horowhenua District Christine Mitchell Councillor Waiopehu Ward [email protected]
Horowhenua District Piri-Hira Tukapua Councillor Levin Ward [email protected]
Hurunui District Marie Black Mayor At Large [email protected]
Hurunui District Vincent Daly Deputy Mayor East Ward [email protected]
Hurunui District Fiona Harris Councillor East Ward [email protected]
Hurunui District Nicky Anderson Councillor West Ward [email protected]
Hurunui District Ross Barnes Councillor West Ward [email protected]
Hurunui District Mary Halloway Councillor West Ward [email protected]
Hurunui District Lynda Murchison Councillor West Ward [email protected]
Hurunui District Robbie Bruerton Councillor South Ward [email protected]
Hurunui District Geoff Shier Councillor South Ward [email protected]
Hurunui District Michael Ward Councillor South Ward [email protected]
Hurunui District Pauline White Councillor South Ward [email protected]
Hutt City Josh Briggs Councillor City Wide [email protected]
Hutt City Keri Brown Councillor Wainuiomata Ward [email protected]
Hutt City Brady Dyer Councillor City Wide [email protected]
Hutt City Simon Edwards Councillor City Wide [email protected]
Hutt City Deborah Hislop Councillor City Wide [email protected]
Hutt City Tui Lewis Deputy Mayor Harbour Ward [email protected]
Hutt City Chris Milne Councillor Western Ward [email protected]
Hutt City Andy Mitchell Councillor Eastern Ward [email protected]
Hutt City Shazly Rasheed Councillor City Wide [email protected]
Hutt City Naomi Shaw Councillor City Wide [email protected]
Hutt City Leigh Sutton Councillor Northern Ward [email protected]
Hutt City Campbell Barry Mayor At Large [email protected]
Hutt City David Bassett Councillor Central Ward [email protected]
Invercargill City Nobby Clark Deputy Mayor At Large [email protected]
Invercargill City Peter Warren Kett Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Graham Lewis Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Darren Ludlow Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Ian Pottinger Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Nigel Skelt Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Lesley Soper Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Tim Shadbolt Mayor At Large [email protected]
Invercargill City Toni Biddle Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Lindsay Abbott Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Rebecca Amundsen Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Allan Arnold Councillor At Large [email protected]
Invercargill City Alex Crackett Councillor At Large [email protected]
Kaikoura District Craig Mackle Mayor At Large [email protected]
Kaikoura District Julie Howden Deputy Mayor At Large [email protected]
Kaikoura District Lisa Bond Councillor At Large [email protected]
Kaikoura District Robby Roche Councillor At Large [email protected]
Kaikoura District Vicki Gulleford Councillor At Large [email protected]
Kaikoura District Tony Blunt Councillor At Large [email protected]
Kaikoura District Neil Pablecheque Councillor At Large [email protected]
Kaikoura District Derrick Millton Councillor At Large [email protected]
Kaipara District Jason Smith Mayor At Large [email protected]
Kaipara District Anna Curnow Deputy Mayor At Large [email protected]
Kaipara District Victoria Del La Varis-Woodcock Councillor At Large [email protected]
Kaipara District Karen Joyce-Paki Councillor At Large [email protected]
Kaipara District Jonathan Larsen Councillor At Large [email protected]
Kaipara District Mark Vincent Councillor At Large [email protected]
Kaipara District Peter Wethey Councillor At Large [email protected]
Kaipara District Eryn Wilson-Collins Councillor At Large [email protected]
Kaipara District David Wills Councillor At Large [email protected]
Kapiti Coast District Angela Buswell Councillor Districtwide [email protected]
Kapiti Coast District Gwynn Compton Councillor Districtwide [email protected]
Kapiti Coast District James Cootes Councillor Ōtaki Ward [email protected]
Kapiti Coast District Jackie Elliott Councillor Districtwide [email protected]
Kapiti Coast District Martin Halliday Councillor Paraparaumu Ward [email protected]
Kapiti Coast District Sophie Handford Councillor Paekākāriki-Raumati Ward [email protected]
Kapiti Coast District Janet Holborow Deputy Mayor Districtwide [email protected]
Kapiti Coast District Rob McCann Councillor Districtwide [email protected]
Kapiti Coast District Jocelyn Prvanov Councillor Waikanae Ward [email protected]
Kapiti Coast District Bernie Randall Councillor Paraparaumu Ward [email protected]
Kapiti Coast District Guru Gurunathan Mayor At Large [email protected]
Kawerau District Rex Savage Councillor At Large [email protected]
Kawerau District David Sparks Councillor At Large [email protected]
Kawerau District Malcolm Campbell Mayor At Large [email protected]
Kawerau District Faylene Tunui Deputy Mayor At Large [email protected]
Kawerau District Carolyn Ion Councillor At Large [email protected]
Kawerau District Warwick Godfery Councillor At Large [email protected]
Kawerau District Berice Julian Councillor At Large [email protected]
Kawerau District Sela Kingi Councillor At Large [email protected]
Kawerau District Aaron Rangihika Councillor At Large [email protected]
Mackenzie District Graham Smith Mayor At Large [email protected]
Mackenzie District James Leslie Deputy Mayor Pukaki Ward [email protected]
Mackenzie District Anne Munro Councillor Opuha Ward [email protected]
Mackenzie District Murray Cox Councillor Opuha Ward [email protected]
Mackenzie District Matt Murphy Councillor Pukaki Ward [email protected]
Mackenzie District Emily Bradbury Councillor Pukaki Ward [email protected]
Mackenzie District Stuart Barwood Councillor Opuha Ward [email protected]
Manawatu District Helen Worboys Mayor At Large [email protected]
Manawatu District Alison Short Councillor Rural Ward [email protected]
Manawatu District Steve Bielski Councillor Rural Ward [email protected]
Manawatu District Phil Marsh Councillor Rural Ward [email protected]
Manawatu District Andrew Quarrie Councillor Rural Ward [email protected]
Manawatu District Heather Gee-Taylor Councillor Rural Ward [email protected]
Manawatu District Grant Hadfield Councillor Feilding Ward [email protected]
Manawatu District Stuart Campbell Councillor Feilding Ward [email protected]
Manawatu District Shane Casey Councillor Feilding Ward [email protected]
Manawatu District Michael Ford Deputy Mayor Feilding Ward [email protected]
Manawatu District Hilary Humphrey Councillor Feilding Ward [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Bruce Gordon Councillor Manawatu-Rangitikei [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional John Turkington Councillor Manawatu-Rangitikei [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional David Cotton Councillor Whanganui [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Nicola Patrick Councillor Whanganui [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Fiona Gordon Councillor Palmerston North [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Wiremu Te Awe Awe Councillor Palmerston North [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Allan Benbow Councillor Tararua [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Emma Clarke Councillor Horowhenua [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Sam Ferguson Councillor Horowhenua [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Rachel Keedwell Chair Palmerston North [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Jono Naylor Deputy Chair Palmerston North [email protected]
Manawatu-Wanganui (Horizons) Regional Weston Kirton Councillor Ruapehu [email protected]
Marlborough District David Croad Councillor Blenheim Ward [email protected]
Marlborough District David Oddie Councillor Marlborough Sounds Ward [email protected]
Marlborough District Francis Maher Councillor Wairau-Awatere Ward [email protected]
Marlborough District Gerald Hope Councillor Wairau-Awatere Ward [email protected]
Marlborough District Jamie Arbuckle Councillor Blenheim Ward [email protected]
Marlborough District Jenny Andrews Councillor Blenheim Ward [email protected]
Marlborough District Mark Peters Councillor Blenheim Ward [email protected]
Marlborough District Michael Fitzpatrick Councillor Blenheim Ward [email protected]
Marlborough District Thelma Sowman Councillor Blenheim Ward [email protected]
Marlborough District John Leggett Mayor At Large [email protected]
Marlborough District Nadine Taylor Deputy Mayor Marlborough Sounds Ward [email protected]
Marlborough District Barbara Faulls Councillor Marlborough Sounds Ward [email protected]
Marlborough District Brian Dawson Councillor Blenheim Ward [email protected]
Marlborough District Cynthia Brooks Councillor Wairau-Awatere Ward [email protected]
Masterton District Tim Nelson Councillor At Large [email protected]
Masterton District Tina Nixon Councillor At Large [email protected]
Masterton District Chris Peterson Councillor At Large [email protected]
Masterton District Sandy Ryan Councillor At Large [email protected]
Masterton District Lyn Patterson Mayor At Large [email protected]
Masterton District Graham McClymont Councillor At Large [email protected]
Masterton District Gary Caffell Councillor At Large [email protected]
Masterton District Brent Gare Councillor At Large [email protected]
Masterton District David Holmes Councillor At Large [email protected]
Masterton District Rebecca Johnson Councillor At Large [email protected]
Masterton District Frazer Mailman Councillor At Large [email protected]
Matamata-Piako District Ash Tanner Mayor At Large [email protected]
Matamata-Piako District Kevin Tappin Councillor Matamata Ward [email protected]
Matamata-Piako District Adrienne Wilcock Councillor Matamata Ward [email protected]
Matamata-Piako District James Sainsbury Councillor Matamata Ward [email protected]
Matamata-Piako District Sue Whiting Councillor Matamata Ward [email protected]
Matamata-Piako District Donna Arnold Councillor Morrinsville Ward [email protected]
Matamata-Piako District Neil Goodger Deputy Mayor At Large [email protected]
Matamata-Piako District Bruce Dewhurst Councillor Morrinsville Ward [email protected]
Matamata-Piako District James Thomas Councillor Morrinsville Ward [email protected]
Matamata-Piako District Caitlin Casey Councillor Te Aroha Ward [email protected]
Matamata-Piako District Russell Smith Councillor Te Aroha Ward [email protected]
Matamata-Piako District Teena Cornes Councillor Te Aroha Ward [email protected]
Napier City Kirsten Wise Mayor At Large [email protected]
Napier City Annette Brosnan Deputy Mayor Onekawa-Tamatea Ward [email protected]
Napier City Keith Price Councillor Ahuriri Ward [email protected]
Napier City Richard McGrath Councillor Onekawa-Tamatea Ward [email protected]
Napier City Maxine Boag Councillor Nelson Park Ward [email protected]
Napier City Graeme Taylor Councillor Taradale Ward [email protected]
Napier City Tania Wright Councillor Taradale Ward [email protected]
Napier City Api Tapine Councillor Nelson Park Ward [email protected]
Napier City Sally Crown Councillor Nelson Park Ward [email protected]
Napier City Greg Mawson Councillor Nelson Park Ward [email protected]
Napier City Hayley Browne Councillor Ahuriri Ward [email protected]
Napier City Ronda Chrystal Councillor Taradale Ward [email protected]
Napier City Nigel Simpson Councillor Taradale Ward [email protected]
Nelson City Mel Courtney Councillor At Large [email protected]
Nelson City Tim Skinner Councillor At Large [email protected]
Nelson City Judene Edgar Councillor At Large [email protected]
Nelson City Kate Fulton Councillor At Large [email protected]
Nelson City Matt Lawrey Councillor At Large [email protected]
Nelson City Brian McGurk Councillor At Large [email protected]
Nelson City Gaile Noonan Councillor At Large [email protected]
Nelson City Rohan O'Neill-Stevens Councillor At Large [email protected]
Nelson City Pete Rainey Councillor At Large [email protected]
Nelson City Rachel Reese Mayor At Large [email protected]
Nelson City Yvonne Bowater Councillor At Large [email protected]
Nelson City Trudie Brand Councillor At Large [email protected]
Nelson City Rachel Sanson Councillor At Large [email protected]
New Plymouth District Colin Johnston Councillor North Ward [email protected]
New Plymouth District Richard Handley Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Richard Jordan Deputy Mayor South-West Ward [email protected]
New Plymouth District Stacey Hitchcock Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Marie Pearce Councillor South-West Ward [email protected]
New Plymouth District Dinnie Moeahu Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Neil Holdom Mayor At Large [email protected]
New Plymouth District Sam Bennett Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Gordon Brown Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District David Bublitz Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Anneka Carlson Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Murray Chong Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Amanda Clinton-Gohdes Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
New Plymouth District Tony Bedford Councillor North Ward [email protected]
New Plymouth District Harry Duynhoven Councillor New Plymouth City Ward [email protected]
Northland Regional Terry Archer Councillor Whangārei Urban [email protected]
Northland Regional Penny Smart Chair Kaipara Constituency [email protected]
Northland Regional Justin Blake Deputy Chair Hokianga-Kaikohe Constituency [email protected]
Northland Regional Amy Macdonald Councillor Coastal Central [email protected]
Northland Regional Martin Robinson Councillor Coastal North [email protected]
Northland Regional Joce Yeoman Councillor Coastal North [email protected]
Northland Regional Rick Stolwerk Councillor Coastal South [email protected]
Northland Regional Jack Craw Councillor Whangārei Urban [email protected]
Northland Regional Colin Kitchen Councillor Te Hiku [email protected]
Opotiki District David Moore Councillor Waioeka/Waiotahe Ward [email protected]
Opotiki District Louis Rapihana Councillor Coast Ward [email protected]
Opotiki District Lyn Riesterer Mayor District Ward [email protected]
Opotiki District Shona Browne Deputy Mayor Ōpōtiki Ward [email protected]
Opotiki District Barry Howe Councillor Ōpōtiki Ward [email protected]
Opotiki District Steve Nelson Councillor Ōpōtiki Ward [email protected]
Opotiki District Debi Hocart Councillor Waioeka/Waiotahe Ward [email protected]
Otago Regional Marian Hobbs Councillor Dunedin Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Hilary Calvery Councillor Dunedin Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Gretchen Robertson Councillor Dunedin Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Andrew Noone Chair Dunedin Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Bryan Scott Councillor Dunedin Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Michael Deaker Councillor Dunedin Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Carmen Hope Councillor Molyneux Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Kate Wilson Councillor Molyneux Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Michael Laws Deputy Chair Dunstan Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Alexa Forbes Councillor Dunstan Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Gary Kelliher Councillor Dunstan Regional Constituency [email protected]
Otago Regional Kevin Malcolm Councillor Moeraki Constituency [email protected]
Otoroganga District Kit Jeffries Councillor Kawhia-Tihiroa Ward [email protected]
Otoroganga District Annette Williams Councillor Kawhia-Tihiroa Ward [email protected]
Otoroganga District Robyn Klos Councillor Wharepuhunga Ward [email protected]
Otoroganga District Bryan Ferguson Councillor Kiokio-Korakonui Ward [email protected]
Otoroganga District Rodney Dow Councillor Otorohanga Ward [email protected]
Otoroganga District Katrina Christison Councillor Otorohanga Ward [email protected]
Otoroganga District Max Baxter Mayor At Large [email protected]
Otoroganga District Roy Johnson Deputy Mayor Waipa Ward [email protected]
Palmerston North City Rachel Bowen Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Renee Dingwall Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Susan Baty Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Vaughan Dennison Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Zulfiqar Butt Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Tangi Utikere Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Aleisha Rutherford Deputy Mayor At Large [email protected]
Palmerston North City Billy Meehan Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Brent Barrett Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Grant Smith Mayor At Large [email protected]
Palmerston North City Bruno Petrenas Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Karen Naylor Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Leonie Hapeta Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Lew Findlay Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Lorna Johnson Councillor At Large [email protected]
Palmerston North City Patrick Handcock Councillor At Large [email protected]
Porirua City Anita Baker Mayor At Large [email protected]
Porirua City Izzy Ford Deputy Mayor Eastern Ward [email protected]
Porirua City Kylie Wihapi Councillor Eastern Ward [email protected]
Porirua City Faafoi Seiuli Councillor Eastern Ward [email protected]
Porirua City Moses Galo Councillor Eastern Ward [email protected]
Porirua City Josh Trlin Councillor Northern Ward [email protected]
Porirua City Ross Legett Councillor Northern Ward [email protected]
Porirua City Nathan Waddle Councillor Northern Ward [email protected]
Porirua City Euon Murrell Councillor Northern Ward [email protected]
Porirua City Geoff Hayward Councillor Western Ward [email protected]
Porirua City Mike Duncan Councillor Western Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Jim Boult Mayor At Large [email protected]
Queenstown-Lakes District Valerie Miller Councillor Queenstown-Wakatipu Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Craig Ferguson Councillor Queenstown-Wakatipu Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Penny Clark Councillor Queenstown-Wakatipu Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Niamh Shaw Councillor Wānaka Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Glyn Lewers Councillor Queenstown-Wakatipu Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Quentin Smith Councillor Wānaka Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Niki Gladding Councillor Queenstown-Wakatipu Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Heath Copland Councillor Arrowtown Ward [email protected]
Queenstown-Lakes District Calum Macleod Councillor Wānaka Ward [email protected]
Rangitikei District Angus Gordon Councillor Northern Ward [email protected]
Rangitikei District Tracey Hiroa Councillor Northern Ward [email protected]
Rangitikei District Waru Panapa Councillor Southern Ward [email protected]
Rangitikei District Brian Carter Councillor Southern Ward [email protected]
Rangitikei District Andy Watson Mayor At Large [email protected]
Rangitikei District Jane Dunn Councillor Southern Ward [email protected]
Rangitikei District Nigel Belsham Deputy Mayor Central Ward [email protected]
Rangitikei District Cath Ash Councillor Central Ward [email protected]
Rangitikei District Fiona Dalgety Councillor Central Ward [email protected]
Rangitikei District Richard Lambert Councillor Central Ward [email protected]
Rangitikei District Dave Wilson Councillor Central Ward [email protected]
Rangitikei District Gill Duncan Councillor Northern Ward [email protected]
Rotorua Lakes District Steve Chadwick Mayor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Dave Donaldson Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Peter Bentley Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Raj Kumar Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Trevor Maxwell Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Merepeka Raukawa-Tait Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Tania Tapsell Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Sandra Kaifong Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Reynold Macpherson Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Fisher Wang Councillor At Large [email protected]
Rotorua Lakes District Mercia Yates Councillor At Large [email protected]
Ruapehu District Karen Ngatai Deputy Mayor Taumarunui Ward [email protected]
Ruapehu District Adie Doyle Councillor Taumarunui Ward [email protected]
Ruapehu District Kim Wheeler Councillor Taumarunui Ward [email protected]
Ruapehu District Robyn Gram Councillor Taumarunui Ward [email protected]
Ruapehu District Graeme Cosford Councillor Taumarunui Ward [email protected]
Ruapehu District Lyn Neeson Councillor Ohura Ward [email protected]
Ruapehu District Murray Wilson Councillor National Park Ward [email protected]
Ruapehu District David Nottage Councillor Waimarino-Waiouru Ward [email protected]
Ruapehu District Vivienne Hoeta Councillor Waimarino-Waiouru Ward [email protected]
Ruapehu District Elijah Pue Councillor Waimarino-Waiouru Ward [email protected]
Ruapehu District Janelle Hinch​ Councillor Waimarino-Waiouru Ward [email protected]
Ruapehu District Don Cameron Mayor At Large [email protected]
Selwyn District Sophie Mcinnes Councillor Selwyn Central Ward [email protected]
Selwyn District Debra Hasson Councillor Springs Ward [email protected]
Selwyn District Malcolm Lyall Deputy Mayor Springs Ward [email protected]
Selwyn District Grant Miller Councillor Springs Ward [email protected]
Selwyn District Bob Mugford Councillor Malvern Ward [email protected]
Selwyn District Jenny Gallagher Councillor Malvern Ward [email protected]
Selwyn District Sam Broughton Mayor At Large [email protected]
Selwyn District Murray Lemon Councillor Ellesmere Ward [email protected]
Selwyn District Shane Epiha Councillor Ellesmere Ward [email protected]
Selwyn District Nicole Reid Councillor Selwyn Central Ward [email protected]
Selwyn District Jeff Bland Councillor Selwyn Central Ward [email protected]
Selwyn District Mark Alexender Councillor Selwyn Central Ward [email protected]
South Taranaki District Jack Rangiwahia Councillor Te Hāwera Ward [email protected]
South Taranaki District Diana Reid Councillor Te Hāwera Ward [email protected]
South Taranaki District Phil Nixon Mayor At Large [email protected]
South Taranaki District Mark Bellringer Councillor Eltham - Kaponga Ward [email protected]
South Taranaki District Steffy Mackay Councillor Eltham - Kaponga Ward [email protected]
South Taranaki District Robert Northcott Deputy Mayor Pātea Ward [email protected]
South Taranaki District Brian Rook Councillor Pātea Ward [email protected]
South Taranaki District Aarun Langton Councillor Taranaki Coastal Ward [email protected]
South Taranaki District Chris Young Councillor Taranaki Coastal Ward [email protected]
South Taranaki District Bryan Roach Councillor Taranaki Coastal Ward [email protected]
South Taranaki District Andy Beccard Councillor Te Hāwera Ward [email protected]
South Taranaki District Gary Brown Councillor Te Hāwera Ward [email protected]
South Taranaki District Celine Filbee Councillor Te Hāwera Ward [email protected]
South Waikato District Marin Glucina Councillor Tokoroa Ward  
South Waikato District Hamish Daine Councillor Tokoroa Ward  
South Waikato District Alex Jansen Councillor Tokoroa Ward  
South Waikato District Sandra Wallace Councillor Putaruru Ward  
South Waikato District Hans Nelis Councillor Putaruru Ward  
South Waikato District Gary Petley Councillor Putaruru Ward  
South Waikato District Peter Schulte Councillor Tirau Ward  
South Waikato District Jenny Shattock Mayor At Large  
South Waikato District Bill Machen Deputy Mayor Tokoroa Ward  
South Waikato District Arama Ngāpō Councillor Tokoroa Ward  
South Waikato District Thomas Lee Councillor Tokoroa Ward  
South Wairarapa District Alex Beijen Mayor At Large [email protected]
South Wairarapa District Garrick Emms Councillor Featherston Ward [email protected]
South Wairarapa District Brenda West Councillor Featherston Ward [email protected]
South Wairarapa District Ross Vickery Councillor Featherston Ward [email protected]
South Wairarapa District Rebecca Fox Councillor Greytown Ward [email protected]
South Wairarapa District Leigh Hay Councillor Greytown Ward [email protected]
South Wairarapa District Alistair Plimmer Councillor Greytown Ward [email protected]
South Wairarapa District Pip Maynard Councillor Martinborough Ward [email protected]
South Wairarapa District Pam Colenso Councillor Martinborough Ward [email protected]
South Wairarapa District Brian Jephson Councillor Martinborough Ward [email protected]
Southland District Don Byars Councillor Waiau Aparima Ward [email protected]
Southland District George Harpur Councillor Waiau Aparima Ward [email protected]
Southland District Karyn Owen Councillor Waiau Aparima Ward [email protected]
Southland District Darren Frazer Councillor Oreti Ward [email protected]
Southland District Christine Menzies Councillor Oreti Ward [email protected]
Southland District Margie Ruddenklau Councillor Oreti Ward Margaret.Rud[email protected]
Southland District Paul Duffy Councillor Waihopai Toetoe Ward [email protected]
Southland District Julie Keast Councillor Waihopai Toetoe Ward [email protected]
Southland District Bruce Ford Councillor Stewart Island/Rakiura Ward [email protected]
Southland District Gary Tong Mayor At Large [email protected]
Southland District John Douglas Councillor Mararoa Waimea Ward [email protected]
Southland District Ebel Kremer Councillor Mararoa Waimea Ward [email protected]
Southland District Rob Scott Councillor Mararoa Waimea Ward [email protected]
Southland Environment Regional Bonnie Mager Councillor Invercargill-Rakiura Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Peter McDonald Councillor Hokonui Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Jeremy McPhail Councillor Eastern-Dome Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Eric Roy Councillor Invercargill-Rakiura Constituency [email protected]
Southland Environment Regional David Stevens Councillor Eastern-Dome Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Nicol Horrell Chair Western Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Lloyd McCallum Deputy Chair Southern Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Allan Baird Councillor Fiordland Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Neville Cook Councillor Invercargill-Rakiura Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Lloyd Esler Councillor Invercargill-Rakiura Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Robert Guyton Councillor Invercargill-Rakiura Constituency [email protected]
Southland Environment Regional Lyndal Ludlow Councillor Invercargill-Rakiura Constituency [email protected]
Stratford District Neil Volzke Mayor At Large [email protected]
Stratford District Grant Boyd Councillor Rural Ward [email protected]
Stratford District Amanda Harris Councillor Rural Ward [email protected]
Stratford District Rick Copplestone Councillor Rural Ward [email protected]
Stratford District Vaughan Jones Councillor Rural Ward [email protected]
Stratford District Peter Dalziel Councillor Urban Ward [email protected]
Stratford District Jono Erwood Councillor Urban Ward [email protected]
Stratford District Alan Jamieson Councillor Urban Ward [email protected]
Stratford District John Sandford Councillor Urban Ward [email protected]
Stratford District Min McKay Councillor Urban Ward [email protected]
Stratford District Gloria Webby Councillor Urban Ward [email protected]
Taranaki Regional David MacLeod Chair South Taranaki Constituency [email protected]
Taranaki Regional Mike Davey Councillor North Taranaki Constituency [email protected]
Taranaki Regional Tom Cloke Councillor New Plymouth Constituency [email protected]
Taranaki Regional Charlotte Littlewood Councillor New Plymouth Constituency [email protected]
Taranaki Regional Craig Williamson Councillor New Plymouth Constituency [email protected]
Taranaki Regional Matthew McDonald Councillor Stratford Constituency [email protected]
Taranaki Regional Neil Walker Councillor South Taranaki Constituency [email protected]
Taranaki Regional Elvisa Van Der Laden Councillor New Plymouth Constituency [email protected]
Taranaki Regional David Lean Councillor New Plymouth Constituency [email protected]
Taranaki Regional Donald McIntyre Councillor North Taranaki Constituency [email protected]
Taranaki Regional Michael Joyce Deputy Chair South Taranaki Constituency [email protected]
Tararua District Shirley Hull Councillor South Ward [email protected]
Tararua District Peter Johns Councillor South Ward [email protected]
Tararua District Raylene Treder Councillor South Ward [email protected]
Tararua District Tracey Collis Mayor At Large [email protected]
Tararua District Erana Peeti-Webber Deputy Mayor North Ward [email protected]
Tararua District Carole Isaacson Councillor North Ward [email protected]
Tararua District Kerry Sutherland Councillor North Ward [email protected]
Tararua District Sharon Wards Councillor North Ward [email protected]
Tararua District Alison Franklin Councillor South Ward [email protected]
Tasman District Trevor Tuffnell Councillor Richmond Ward [email protected]
Tasman District Tim King Mayor At Large [email protected]
Tasman District Stuart Bryant Deputy Mayor Lakes-Murchison Ward [email protected]
Tasman District Celia Butler Councillor Golden Bay Ward [email protected]
Tasman District Chris Hill Councillor Golden Bay Ward [email protected]
Tasman District Claire Hutt Councillor Motueka Ward [email protected]
Tasman District David Ogilvie Councillor Motueka Ward [email protected]
Tasman District Trindi Walker Councillor Motueka Ward [email protected]
Tasman District Anne Turley Councillor Moutere-Waimea Ward [email protected]
Tasman District Christeen MacKenzie Councillor Moutere-Waimea Ward [email protected]
Tasman District Dean McNamara Councillor Moutere-Waimea Ward [email protected]
Tasman District Dana Wensley Councillor Richmond Ward [email protected]
Tasman District Kit Maling Councillor Richmond Ward [email protected]
Tasman District Mark Greening Councillor Richmond Ward [email protected]
Taupo District David Trewavas Mayor At Large [email protected]
Taupo District Christine Rankin Deputy Mayor Taupo Ward [email protected]
Taupo District Kylie Leonard Councillor Taupo East Rural Ward [email protected]
Taupo District John Boddy Councillor Taupo Ward [email protected]
Taupo District Kathy Guy Councillor Taupo Ward [email protected]
Taupo District Anna Park Councillor Taupo Ward [email protected]
Taupo District Kevin Taylor Councillor Taupo Ward [email protected]
Taupo District Yvonne Westerman Councillor Taupo Ward [email protected]
Taupo District John Williamson Councillor Taupo Ward [email protected]
Taupo District Tangonui Kingi Councillor Turangi-Tongariro Ward [email protected]
Taupo District John Mack Councillor Turangi-Tongariro Ward [email protected]
Tauranga City Anne Tolley Commission Chair At Large [email protected]
Tauranga City Bill Wasley Commissioner At Large [email protected]
Tauranga City Stephen Selwood Commissioner At Large [email protected]
Tauranga City Shadrach Rolleston Commissioner At Large [email protected]
Thames Coromandel District Gary Gotlieb Councillor South East Ward [email protected]
Thames Coromandel District Terry Walker Councillor South East Ward [email protected]
Thames Coromandel District Sally Christie Councillor Thames Ward [email protected]
Thames Coromandel District Martin Rodley Councillor Thames Ward [email protected]
Thames Coromandel District Robyn Sinclair Councillor Thames Ward [email protected]
Thames Coromandel District Sandra Goudie Mayor At Large [email protected]
Thames Coromandel District Murray McLean Deputy Mayor Mercury Bay Ward [email protected]
Thames Coromandel District John Morrissey Councillor Coromandel-Colville Ward [email protected]
Thames Coromandel District Tony Fox Councillor Mercury Bay Ward [email protected]
Timaru District Nigel Bowen Mayor At Large [email protected]
Timaru District Gavin Oliver Councillor At Large [email protected]
Timaru District Richard Lyon Councillor At Large [email protected]
Timaru District Paddy O’Reily Councillor At Large [email protected]
Timaru District Peter Burt Councillor At Large [email protected]
Timaru District Allan Booth Councillor At Large [email protected]
Timaru District Barbara Gilchrist Councillor At Large [email protected]
Timaru District Sally Parker Councillor At Large [email protected]
Timaru District Stu Piddington Councillor At Large [email protected]
Timaru District Steve Wills Deputy Mayor At Large [email protected]
Upper Hutt City Angela McLeod Councillor At Large angela.m[email protected]
Upper Hutt City Heather Newell Councillor At Large [email protected]
Upper Hutt City Dave Wheller Councillor At Large [email protected]
Upper Hutt City Steve Taylor Councillor At Large [email protected]
Upper Hutt City Tracey Ultra Councillor At Large [email protected]
Upper Hutt City Wayne Guppy Mayor At Large [email protected]
Upper Hutt City Hellen Swales Deputy Mayor At Large [email protected]
Upper Hutt City Dylan Bentley Councillor At Large [email protected]
Upper Hutt City Chris Carson Councillor At Large [email protected]
Upper Hutt City Blair Griffiths Councillor At Large [email protected]
Upper Hutt City Paul Lambert Councillor At Large [email protected]
Waikato District Shelley Lynch Councillor Huntly Ward [email protected]
Waikato District Rob McGuire Councillor Eureka Ward [email protected]
Waikato District Frank McInally Councillor Huntly Ward [email protected]
Waikato District Eugene Patterson Councillor Ngaruawahia Ward [email protected]
Waikato District Jan Sedgwick Councillor Whangamarino Ward [email protected]
Waikato District Noel Smith Councillor Newcastle Ward [email protected]
Waikato District Lisa Thomson Councillor Raglan Ward [email protected]
Waikato District Chris Woolerton Councillor Hukanui-Waerenga Ward [email protected]
Waikato District Allan Sanson Mayor At Large [email protected]
Waikato District Aksel Bech Deputy Mayor Tamahere Ward [email protected]
Waikato District Jacqui Church Councillor Awaroa ki Tuakau Ward [email protected]
Waikato District Carolyn Eyre Councillor Onewhero-Te Akau Ward [email protected]
Waikato District Janet Gibb Councillor Ngaruawahia Ward [email protected]
Waikato District Stephanie Henderson Councillor Awaroa ki Tuakau Ward [email protected]
Waikato Regional Angela Strange Councillor Hamilton Constituency [email protected]
Waikato Regional Russ Rimmington Chair Hamilton Constituency [email protected]
Waikato Regional Kataraina Hodge Deputy Chair Ngā Tai ki Uta Constituency [email protected]
Waikato Regional Jennifer Nickel Councillor Hamilton Constituency [email protected]
Waikato Regional Barry Quayle Councillor Hamilton Constituency [email protected]
Waikato Regional Fred Lichtwark Councillor Waikato Constituency [email protected]
Waikato Regional Pamela Storey Councillor Waikato Constituency [email protected]
Waikato Regional Stu Husband Councillor Waihou Constituency [email protected]
Waikato Regional Hugh Vercoe Councillor Waihou Constituency [email protected]
Waikato Regional Kathy White Councillor Taupō-Rotorua Constituency [email protected]
Waikato Regional Denis Tegg Councillor Thames-Coromandel [email protected]
Waikato Regional Andrew MacPherson Councillor Waipā-King Country Constituency [email protected]
Waikato Regional Stu Kneebone Councillor Waipā-King Country Constituency [email protected]
Waikato Regional Tipa Mahuta Councillor Ngā Hau E Wha Constituency [email protected]
Waimakiri District Dan Gordon Mayor At Large [email protected]
Waimakiri District Neville Atkinson Deputy Mayor Kaiapoi-Woodend Ward [email protected]
Waimakiri District Al Blackie Councillor Kaiapoi-Woodend Ward [email protected]
Waimakiri District Philip Redmond Councillor Kaiapoi-Woodend Ward [email protected]
Waimakiri District Sandra Stewart Councillor Kaiapoi-Woodend Ward [email protected]
Waimakiri District Niki Mealings Councillor Oxford-Ohoka Ward [email protected]
Waimakiri District Wendy Doody Councillor Oxford-Ohoka Ward [email protected]
Waimakiri District Robbie Brine Councillor Rangiora-Ashley Ward [email protected]
Waimakiri District Kirstyn Barnett Councillor Rangiora-Ashley Ward [email protected]
Waimakiri District Joan Ward Councillor Rangiora-Ashley Ward [email protected]
Waimakiri District Paul Williams Councillor Rangiora-Ashley Ward [email protected]
Waimate District Colin Pankhurst Councillor Hakataramea-Waihaorunga Ward [email protected]
Waimate District Miriam Morton Councillor Waimate Ward [email protected]
Waimate District Tom O'Connor Councillor Pareora-Otaio-Makikihi Ward [email protected]
Waimate District David Owen Councillor Waimate Ward [email protected]
Waimate District Sheila Paul Councillor Waihao Ward [email protected]
Waimate District Craig Rowley Mayor At Large [email protected]
Waimate District Sharyn Cain Deputy Mayor Waimate Ward [email protected]
Waimate District Sandy McAlwee Councillor Pareora-Otaio-Makikihi Ward [email protected]
Waimate District Fabia Fox Councillor Waimate Ward [email protected]
Waipa District Bruce Thomas Councillor Pirongia Ward [email protected]
Waipa District Elwyn Andree-Wiltens Councillor Maungatautari Ward [email protected]
Waipa District Susan O'Regan Councillor Kakepuku Ward Susan.O'[email protected]
Waipa District Jim Mylchreest Mayor At Large [email protected]
Waipa District Liz Stolwyk Deputy Mayor Cambridge Ward [email protected]
Waipa District Mike Pettit Councillor Cambridge Ward [email protected]
Waipa District Philip Coles Councillor Cambridge Ward [email protected]
Waipa District Roger Gordon Councillor Cambridge Ward [email protected]
Waipa District Grahame Webber Councillor Cambridge Ward [email protected]
Waipa District Lou Brown Councillor Te Awamutu Ward [email protected]
Waipa District Andrew Brown Councillor Te Awamutu Ward [email protected]
Waipa District Hazel Barnes Councillor Te Awamutu Ward [email protected]
Waipa District Marcus Gower Councillor Te Awamutu Ward [email protected]
Waipa District Clare St Pierre Councillor Pirongia Ward [email protected]
Wairoa District Craig Little Mayor At Large [email protected]
Wairoa District Hine Flood Deputy Mayor At Large [email protected]
Wairoa District Denise Eaglesome-Karekare Councillor At Large [email protected]
Wairoa District Jeremy Harker Councillor At Large [email protected]
Wairoa District Chaans Tumataroa-Clarke Councillor At Large [email protected]
Wairoa District Melissa Kaimoana Councillor At Large [email protected]
Wairoa District Danika Goldsack Councillor At Large [email protected]
Waitaki District Jeremy Holding Councillor Oamaru Ward [email protected]
Waitaki District Jim Hopkins Councillor Oamaru Ward [email protected]
Waitaki District Hana Melania Halalele Councillor Oamaru Ward [email protected]
Waitaki District Peter Newtown Councillor Waihemo Ward [email protected]
Waitaki District Gary Kircher Mayor At Large [email protected]
Waitaki District Melanie Tavendale Councillor Oamaru Ward [email protected]
Waitaki District Bill Kingan Councillor Corriedale Ward [email protected]
Waitaki District Guy Percival Councillor Corriedale Ward [email protected]
Waitaki District Colin Wollstein Councillor Oamaru Ward [email protected]
Waitaki District Kelli Milmine Councillor Oamaru Ward [email protected]
Waitomo District John Robertson Mayor At Large [email protected]
Waitomo District Guy Whitaker Deputy Mayor Urban Ward [email protected]
Waitomo District Janene New Councillor Urban Ward [email protected]
Waitomo District Lisa Marshall Councillor Urban Ward [email protected]
Waitomo District Phil Brodie Councillor Rural Ward [email protected]
Waitomo District Sue Smith Councillor Rural Ward [email protected]
Waitomo District Allan Goddard Councillor Rural Ward [email protected]
Wellington City Fleur Fitzsimons Councillor Paekawakawa/Southern Ward [email protected]
Wellington City Laurie Foon Councillor Paekawakawa/Southern Ward [email protected]
Wellington City Rebecca Matthews Councillor Wharangi/Onslow-Western Ward [email protected]
Wellington City Teri O'Neill Councillor Motukairangi/Eastern Ward [email protected]
Wellington City Iona Pannett Councillor Pukehīnau/Lambton Ward [email protected]
Wellington City Tamatha Paul Councillor Pukehīnau/Lambton Ward [email protected]
Wellington City Sean Rush Councillor Motukairangi/Eastern Ward [email protected]
Wellington City Malcolm Sparrow Councillor Takapū/Northern Ward [email protected]
Wellington City Simon Woolf Councillor Wharangi/Onslow-Western Ward [email protected]
Wellington City Nicola Young Councillor Pukehīnau/Lambton Ward [email protected]
Wellington City Andy Foster Mayor At Large [email protected]
Wellington City Sarah Free Deputy Mayor Motukairangi/Eastern Ward [email protected]
Wellington City Dianne Calvert Councillor Wharangi/Onslow-Western Ward [email protected]
Wellington City Jenny Condie Councillor Takapū/Northern Ward [email protected]
Wellington City Jill Day Councillor Takapū/Northern Ward [email protected]
Wellington Regional Thomas Nash Councillor Poneke-Wellington Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Jenny Brash Councillor Porirua-Tawa Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Chris Kirk-Burnnand MNZM Councillor Porirua-Tawa Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Ken Laban Councillor Te Awa Kairangi ki Tai-Lower Hutt Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Prue Lamason Councillor Te Awa Kairangi ki Tai-Lower Hutt Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Josh van Lier Councillor Te Awa Kairangi ki Tai-Lower Hutt Regional Constituency josh[email protected]
Wellington Regional Ros Connelly Councillor Te Awa Kairangi ki Uta-Upper Hutt Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Daran Ponter Chair Poneke-Wellington Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Adrienne Staples Deputy Chair Wairarapa Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Penny Gaylor Councillor Kapiti Coast Constituency [email protected]
Wellington Regional Roger Blakeley Councillor Poneke-Wellington Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional Glenda Hughes Councillor Poneke-Wellington Regional Constituency [email protected]
Wellington Regional David Lee Councillor Poneke-Wellington Regional Constituency [email protected]
West Coast Regional Alan Birchfield Chair Grey Constituency [email protected]
West Coast Regional Stuart Challenger Deputy Chair Westland Constituency [email protected]
West Coast Regional Brett Cummings Councillor Grey Constituency [email protected]
West Coast Regional Debra Magner Councillor Westland Constituency [email protected]
West Coast Regional John Hill Councillor Buller Constituency [email protected]
West Coast Regional Laura Coll McLaughlin Councillor Buller Constituency [email protected]
West Coast Regional Peter Ewen Councillor Grey Constituency [email protected]
Western Bay of Plenty District Grant Dally Councillor Te Puke-Maketu Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Monique Gray Councillor Te Puke-Maketu Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Kevin Marsh Councillor Te Puke-Maketu Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Mark Dean Councillor Kaimai Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Murray Grainger Councillor Kaimai Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Margaret Murray-Benge Councillor Kaimai Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Don Thwaites Councillor Kaimai Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District James Denyer Councillor Katikati-Waihi Beach Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Anne Henry Councillor Katikati-Waihi Beach Ward [email protected]
Western Bay of Plenty District Garry Webber Mayor At Large [email protected]
Western Bay of Plenty District John Scrimgeour Deputy Mayor Te Puke-Maketu Ward [email protected]
Westland District Ian Hartshorne Councillor Southern Ward [email protected]
Westland District Ryan Kennedy Councillor Southern Ward [email protected]
Westland District Francois Tumahai Councillor Iwi Representative [email protected]
Westland District Paul Madgwick Councillor Iwi Representative [email protected]
Westland District Bruce Smith Mayor At Large [email protected]
Westland District David Carruthers Deputy Mayor Hokitika Ward [email protected]
Westland District Anna Hart Councillor Northern Ward [email protected]
Westland District Jenny Keogan Councillor Northern Ward [email protected]
Westland District Jane Neale Councillor Northern Ward [email protected]
Westland District Paul Davidson Councillor Hokitika Ward [email protected]
Westland District Latham Martin Councillor Hokitika Ward [email protected]
Whakatane District Judy Turner Mayor At Large [email protected]
Whakatane District Andrew Iles Deputy Mayor At Large [email protected]
Whakatane District Julie Jukes Councillor Whakatāne-Ōhope Ward [email protected]
Whakatane District Alison Silcock Councillor Galatea-Murupara Ward [email protected]
Whakatane District Nándor Tánczos Councillor Whakatāne-Ōhope Ward [email protected]
Whakatane District Gerard van Beek Councillor Rangitāiki Ward [email protected]
Whakatane District Victor Luca Councillor Whakatāne-Ōhope Ward [email protected]
Whakatane District Gavin Dennis Councillor Rangitāiki Ward [email protected]
Whakatane District Wilson James Councillor Rangitāiki Ward [email protected]
Whakatane District Lesley Immink Councillor Whakatāne-Ōhope Ward [email protected]
Whakatane District John Pullar Councillor Whakatāne-Ōhope Ward [email protected]
Whanganui District Philippa Baker-Hogan Councillor At Large [email protected]
Whanganui District James Barron Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Josh Chandulal-Mackay Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Brent Crossan Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Helen Craig Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Katie Joblin Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Hadleigh Reid Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Alan Taylor Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Rob Vinsen Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Graeme Young Councillor At Large [email protected]
Whanganui District Hamish McDouall Mayor At Large [email protected]
Whanganui District Jenny Duncan Deputy Mayor At Large [email protected]
Whanganui District Charlie Anderson Councillor At Large [email protected]
Whangarei District Greg Martin Councillor Hikurangi Coastal Ward [email protected]
Whangarei District Simon Reid Councillor Mangakāhia-Maungatapere Ward [email protected]
Whangarei District Carol Peters Councillor Okara Ward [email protected]
Whangarei District Nicholas Connop Councillor Okara Ward [email protected]
Whangarei District Phil Halse Councillor Okara Ward [email protected]
Whangarei District Vince Cocurullo Councillor Okara Ward [email protected]
Whangarei District Sheryl Mai Mayor At Large [email protected]
Whangarei District Greg Innes Deputy Mayor At Large [email protected]
Whangarei District Ken Couper Councillor Bream Bay Ward [email protected]
Whangarei District Shelley Deeming Councillor Bream Bay Ward [email protected]
Whangarei District Gavin Benney Councillor Bream Bay Ward [email protected]
Whangarei District Jayne Golightly Councillor At Large [email protected]
Whangarei District Tricia Cutforth Councillor Denby Ward [email protected]
Whangarei District Anna Murphy Councillor Hikurangi Coastal Ward [email protected]